Tradicionalna hrvatska i mediteranska brodogradnja
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Latest topics
» Pola Leuta 1:10
by BozaDevil pon oľu 30 2020, 08:33

» Za čistu zabavu
by BozaDevil pon oľu 30 2020, 08:30

» Božina Gajeta
by BozaDevil sri oľu 25 2020, 09:37

» Krk 1968.
by moto-klasika uto oľu 24 2020, 20:08

» Izolacija
by BozaDevil pet oľu 20 2020, 09:07

» antički brodić...
by BozaDevil pet oľu 20 2020, 08:57

Posjete od 12.05.2018.
Dovršena knjiga: Dnevnik izrade leuta

Knjiga je u elektronskom obliku, kao datoteka u PDF formatu, prikladna za čitanje na tabletu ili računalu.

Ako vas zanima: pogledati ovdje.

Affiliates
free forum

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete...

Go down

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... Empty Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete...

Postaj by moto-klasika on sub sij 04 2020, 15:58

Dida, a da prebaciš naše pisanje o parobrodima u ovu temu.
Ja bih kasnije priložio neke fotke brodova i maketa...
Pozdrav i poštovanje,
Ćao, Zoran

moto-klasika
Razvodnik
Razvodnik

Srbija
Google Chrom
Član od : 14.09.2019
Dob : 69
Sjedište : Bern, Swiss

[Vrh] Go down

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... Empty Re: Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete...

Postaj by Dida on sub sij 04 2020, 19:23

Važi. Idem pogledati što bi pasalo ovamo.

P.S. Gdje smo pisali o parobrodima? Morati ću malo reorganizirati forum: teško nalazim što tražim. Kako li je tek drugima?!

Dida
Kapetan bojnog broda
Kapetan bojnog broda

Hrvatska
Mozzila Firefox
Član od : 20.07.2013
Dob : 79
Sjedište : Sisak

[Vrh] Go down

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... Empty Re: Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete...

Postaj by moto-klasika on sub sij 04 2020, 20:55

Dida,
Raspisali se mi malo, razigrali k'o mala dica - o parobrodima u mojoj temi o Mojoj Velikoj Maketi!

https://drvenibrodovi.forumcroatian.com/t778p25-sveti-nikola-umjesto-moje-male-brodice-prava-11-moja-velika-maketa-vjerovatno-110#7581

Ma, meni ne smeta ako parobrodi i ostanu tamo, inače planiram da to bude moja sledeća maketa, a priču o maketi brodice neću više razrađivati u našem divnom Forumu, sve dok ne budu spremne fotke od planiranja, konstruisanja pa do gotovog kostura (korbana)...

Laku noć, Tebi i svima prisutnima!
Ćao, Zoran

moto-klasika
Razvodnik
Razvodnik

Srbija
Google Chrom
Član od : 14.09.2019
Dob : 69
Sjedište : Bern, Swiss

[Vrh] Go down

Postaj by BozaDevil on uto vel 04 2020, 12:23

Evo me...našao sam nešto.

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... 90057110

Dal vam se sviđa ? Pozdrav svima.
BozaDevil
BozaDevil
Nadnarednik
Nadnarednik

Srbija
Mozzila Firefox
Član od : 07.10.2019
Dob : 61
Sjedište : Sremska Mitrovica

[Vrh] Go down

Postaj by stari on uto vel 04 2020, 13:09

Izrađen i taj, samo su slike izgubljene radi gašenja free servera.

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... <a href=Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... IMG-4777" />
Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... <a href=Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... IMG-4782" />

stari
Porucnik fregate
Porucnik fregate

Hrvatska
Google Chrom
Član od : 28.08.2013
Dob : 73
Sjedište : Kastav

[Vrh] Go down

Postaj by BozaDevil on uto vel 04 2020, 13:13

Sjajno...
BozaDevil
BozaDevil
Nadnarednik
Nadnarednik

Srbija
Mozzila Firefox

[Vrh] Go down

Postaj by BozaDevil on uto vel 04 2020, 13:16

@stari je napisao/la:Izrađen i taj, samo su slike izgubljene radi gašenja free servera.

Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... <a href=Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... IMG-4777" />
Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... <a href=Stari parobrodi, riječni i jadranski, veliki i mali, brodovi i makete... IMG-4782" />

Eeee, njega napraviti da je plovan. Mogu da zamislim, kako bi dobro izgledao u nekom bazenu ili jezercetu, sa pogonom. Malo je problem balansa, jer je visok, a plitko korito.
BozaDevil
BozaDevil
Nadnarednik
Nadnarednik

Srbija
Mozzila Firefox

[Vrh] Go down

Postaj by Nonić on sri vel 05 2020, 11:23

@BozaDevil je napisao/la:

Eeee, njega napraviti da je plovan. Mogu da zamislim, kako bi dobro izgledao u nekom bazenu ili jezercetu, sa pogonom. Malo je problem balansa, jer je visok, a plitko korito.

A kad su i Amerikanci uspjeli napraviti da im ovaj parobrod bude plovan budi više nego siguran da bimo i mi forumaši to i još lakše riješili Very Happy

Časnički namjesnik
Časnički namjesnik

Hrvatska
Mozzila Firefox
Član od : 28.07.2013
Sjedište : Rabac

[Vrh] Go down

Postaj by BozaDevil on sri vel 05 2020, 11:34

@Nonić je napisao/la:
@BozaDevil je napisao/la:

A kad su i Amerikanci uspjeli napraviti da im ovaj parobrod bude plovan budi više nego siguran da bimo i mi forumaši to i još lakše riješili Very Happy

Uopšte ne sumnjam u prisutnu ekipu...čisto pokušavam da nekog izazovem da napravi. Hehehehe... Very Happy

Realno, jeste problem, jer mi radimo sa /srazmerno/ težim elementima .Što reče Stari, letvica na brodu bi trebalo da bude 0.2 mm, da bi bila srazmerna pravoj. A to ne ide. Svi moji brodovi i plastični i drveni su plovni, ali nemam ni jedan ovakve konstrukcije. Otežavanje korita olovom ili gvožđem radim, ali je ovde korito plitko, potopilo bi ga. Balza bi rešila težinski problem nadgradnje...ali je ona gadna za rad u minijaturama.
Tako da...jeste problem.
Smile
BozaDevil
BozaDevil
Nadnarednik
Nadnarednik

Srbija
Mozzila Firefox

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]