Tradicionalna hrvatska i mediteranska brodogradnja
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Tradicionalna hrvatska i mediteranska brodogradnja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» eKnjiga o izradi makete leuta
by Dida Today at 11:20

» Pozdrav iz Gothenburga
by Faucon77 uto lip 30 2020, 22:21

» m/t Loda
by stari uto lip 30 2020, 17:38

» Putnički brod "Premuda" ex "Tuzla"
by Dida ned lip 14 2020, 18:45

» Savijanje oplate
by MarDel sri svi 20 2020, 21:12

» Pola Leuta 1:10
by Matija sri svi 20 2020, 16:17

Posjete od 12.05.2018.
Maketa - MB "Premuda"

Pregledno pripremljeni numerički podaci za crtanje rebara, statvi, vodnih linija i linije razme.

Dokument ima 22 stranice.

Pogledati oglas.

Dovršena knjiga: Dnevnik izrade leuta

Knjiga je u elektronskom obliku, kao datoteka u PDF formatu, prikladna za čitanje na tabletu ili računalu.

Ako vas zanima: pogledati ovdje.

Affiliates
free forum

Bragoc

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Bragoc - Page 2 Empty Re: Bragoc

Postaj by Gost on pet vel 14 2020, 12:22

@Matija je napisao/la:.... također postoji problem sa konopima koje si vezao na palubi i dr.

Bragoc - Page 2 Br10

... naime, vezao si konope i odrezao si sav višak. Ti konopi su svi radni i mora ih biti dovoljno za otpustiti.

evo primjer:

Bragoc - Page 2 Pa278310

Matija...detalji su ti fantastični, kolika je maketa ? Nemoj mi reći da je 30 cm, prestaću da se bavim maketarstvom. Very Happy
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Matija on pet vel 14 2020, 12:46

Nije moja maketa, to je jedan od starijih radova Leuta. Mjerilo je 1:30, znači da je malo više od 30 cm. Wink

Administrator
Administrator

Hrvatska
Google Chrom
Član od : 06.02.2014
Dob : 57
Sjedište : Njivice / Krk

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet vel 14 2020, 13:05

@Matija je napisao/la:Nije moja maketa, to je jedan od starijih radova Leuta. Mjerilo je 1:30, znači da je  malo više od 30 cm. Wink

Sad mi je lakše. Al, svejedno je majstorluk. Željko...sve čestitke ! Very Happy
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by budva on pet vel 14 2020, 22:16

kod nas se kaze kapira ko policajac e taman i ja tako .
dok sam ja shvatio da pricamo o napinjacama (kolutarnik ili cekrg obicno zovemo u sustini to isto ali za podizanje terete )
ranije sam pokusavao da ih pravim iz tri dijela ono bas po ps ali oduzimalo mi je mnogo vremena .
ne da sam pogresio nego katasrofa ali necu popravljati osataviti cu tako da me podseca , kao si tako "dobro" izmjeren jarbol .

zasto sarenih boja drveta jednostavno mi se tako vise svidja a posto su to tipovi brodova a ne konkretni da ja radim pravi brod bio bi bas takav sto je moguce . mislim moguce je da bude takav a ne da cu da ga radim

i opet u vezi planova sto sam napisao i njim crtaju samo ljudi . na sve planove bragoca jarbol se drzi na kormili sto je apsolutno nemoguce (vidim da su i takve makete ) .
jednostavno kormilo se em mora stalno pomjerati lijevo desno em sto se ono relativno lako vadi prema gore . Koliko vidi i na bragocu koji je radjen nema toga sto je potpuno logicno .

Uglavnom svima se zahvaljujem od srca
Vase mi kritike mnogo vise znace nego da ste mi napisali da je ok i slicno
pozdrav do sledce makete jer su u radu skoro svi tipoci brodova koji su plovili Jadranom ( doduse vise kod vas nego kod nas )
budva
Pozornik
Pozornik

Crna Gora
Član od : 22.03.2014

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]