Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.

Join the forum, it's quick and easy

Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Drveni brodovi - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Nacrt za leut, s datotekama za lasersko rezanje
by Zaleksi čet svi 02 2024, 19:22

» Mali križni stol
by Zaleksi sub tra 20 2024, 10:58

» Cross-section HMS VICTORY
by Veber sri tra 17 2024, 09:30

» Koje "drvo" koristite?
by Veber pet tra 12 2024, 19:06

» Escale a Sete 2024.
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:56

» "Napravi svoju lađu" - edukativna mapa "MBDB" za djecu i mlade
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:27

Posjete od 12.05.2018.
Affiliates
free forum


Pozdrav iz Zagreba!

4 posters

Go down

Pozdrav iz Zagreba! Empty Pozdrav iz Zagreba!

Postaj by Lorenzo pet pro 15 2023, 10:04

Već me dugo zanimaju drvene makete brodova (pogotovo tradiocionalne brodogradnje). Nekoć je djed imao gajetu, barba ima leuta, i uvijek sam želio imati u Zagrebu barem maleni podsjetnik na te drvene spomenike ribarskog života i u Zagrebu. Tražio sam na internetu postoji li u Zagrebu kakav maketarski klub, gdje bi mogao krenuti u ove ''drvene'' vode. Vidio sam razne klubove, ali se bave gotovo isključivo sa modelima aviona i slično. Volio bi znati postoji li kakav klub za brodomaketarstvo, gdje bi mogao naučiti osnove, pa i napredne cake brodomaketarstva. Mislio sam početi kao totalni početnik sa kompletom tradicionalnih brodica koje sam našao na stranici MarisStella.

Pozdrav svima!

Lovro
Lorenzo
Lorenzo
Mornar
Mornar

Posts : 1
Reputation : 0
Član od : 15.12.2023
Sjedište : zagreb

Dida and tuan_jim like this post

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagreba! Empty Re: Pozdrav iz Zagreba!

Postaj by livio pet pro 15 2023, 21:14

Pozdrav Lovro,
Za početak mislim da ti ne treba klub .
Dovoljno je da izdvojiš nešto vremena na forumima kao što su Ship of Scale ili Model Ship World itd da ih ne nabrajam.
Ova dva su najaktivnija po mom mišljenju...
Tamo ćeš naći sve odgovore na tvoja pitanja.
Sretno!
Livio
livio
livio
Narednik
Narednik

Hrvatska
Posts : 236
Reputation : 93
Član od : 19.02.2015
Dob : 65
Sjedište : Pula
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagreba! Empty Re: Pozdrav iz Zagreba!

Postaj by tuan_jim sub pro 16 2023, 07:54

Lorenzo je napisao/la:Već me dugo zanimaju drvene makete brodova (pogotovo tradiocionalne brodogradnje). Nekoć je djed imao gajetu, barba ima leuta, i uvijek sam želio imati u Zagrebu barem maleni podsjetnik na te drvene spomenike ribarskog života i u Zagrebu. Tražio sam na internetu postoji li u Zagrebu kakav maketarski klub, gdje bi mogao krenuti u ove ''drvene'' vode. Vidio sam razne klubove, ali se bave gotovo isključivo sa modelima aviona i slično. Volio bi znati postoji li kakav klub za brodomaketarstvo, gdje bi mogao naučiti osnove, pa i napredne cake brodomaketarstva. Mislio sam početi kao totalni početnik sa kompletom tradicionalnih brodica koje sam našao na stranici MarisStella.

Pozdrav svima!

Lovro

Dobro nam došao!

Hvala lijepa što si se registrirao i predstavio.

Sretno ti sa planovima, zamolio bih te kako budeš napredovao da podijeliš svoja iskustva ovdje.

_________________
...scio me nihil scire...  Pozdrav iz Zagreba! 270c
tuan_jim
tuan_jim
Administrator
Administrator

Hrvatska
Posts : 139
Reputation : 1
Član od : 31.12.2022
Sjedište : Kaštela

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagreba! Empty Re: Pozdrav iz Zagreba!

Postaj by Veber ned pro 24 2023, 00:49

Lorenzo je napisao/la:Već me dugo zanimaju drvene makete brodova (pogotovo tradiocionalne brodogradnje). Nekoć je djed imao gajetu, barba ima leuta, i uvijek sam želio imati u Zagrebu barem maleni podsjetnik na te drvene spomenike ribarskog života i u Zagrebu. Tražio sam na internetu postoji li u Zagrebu kakav maketarski klub, gdje bi mogao krenuti u ove ''drvene'' vode. Vidio sam razne klubove, ali se bave gotovo isključivo sa modelima aviona i slično. Volio bi znati postoji li kakav klub za brodomaketarstvo, gdje bi mogao naučiti osnove, pa i napredne cake brodomaketarstva. Mislio sam početi kao totalni početnik sa kompletom tradicionalnih brodica koje sam našao na stranici MarisStella.

Pozdrav svima!

Lovro

ovisno što misliš raditi i kako misliš.
da li barataš 3D programom, laserom ili 3D printerom. ili misliš klasično krenut.

ako krećeš klasično možeš unutar 20ak eura kupiti DIY drveni model, rezan laserom, za početak skroz OK.
nisam siguran u pravila foruma pa neću staviti link od poznate dilereske kuće.

osobno sam kupio taj model, ali iz drugih razloga.
nije problem složiti ga, a da bi se postigla ljepota modela treba imati nešto u rukama.

(i moj savjet ti je, nemoj biti kao ja. radim 5 modela, od kupljenih pa do mojih kreacija-2 su diorame. stalno nekaj prčkam po nekom modelu i tako to ide godinama. i bio sam na sajmu modela u njemačkoj i otkrio da U-boot atlanski nema boju koju sam ja stavio i sve mijenjam, da bude sivo s tirkizom)

Veber
Veber
Skupnik
Skupnik

Posts : 113
Reputation : 0
Član od : 16.01.2023
Sjedište : Karlsruhe

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Zagreba! Empty Re: Pozdrav iz Zagreba!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.