Tradicionalna hrvatska i mediteranska brodogradnja
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Tradicionalna hrvatska i mediteranska brodogradnja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» ŠTILAC U IZRADI
by Dida pet ruj 11 2020, 14:28

» Putnički brod "Premuda" ex "Tuzla"
by Matija pet ruj 04 2020, 13:19

» Piranska bracera by Leut
by Gundo čet ruj 03 2020, 22:15

» M/B "Kosta Racin" 1:64
by Gundo pet kol 28 2020, 13:49

» Bragozzo (Bragoč )
by budva pon kol 24 2020, 11:41

» Izložba Terce jadranskih brodica Velimira Salamona
by Matija pet kol 14 2020, 20:50

Posjete od 12.05.2018.
Maketa - MB "Premuda"

Pregledno pripremljeni numerički podaci za crtanje rebara, statvi, vodnih linija i linije razme.

Dokument ima 22 stranice.

Pogledati oglas.

Dovršena knjiga: Dnevnik izrade leuta

Knjiga je u elektronskom obliku, kao datoteka u PDF formatu, prikladna za čitanje na tabletu ili računalu.

Ako vas zanima: pogledati ovdje.

Affiliates
free forum

Krk 1968.

Go down

Krk 1968. Empty Krk 1968.

Postaj by Matija on pon oľu 16 2020, 16:43

Jedna lijepa fotografija Krčke luke 1968.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Administrator
Administrator

Hrvatska
Google Chrom
Član od : 06.02.2014
Dob : 57
Sjedište : Njivice / Krk
Bez opomene

[Vrh] Go down

Krk 1968. Empty Re: Krk 1968.

Postaj by Gost on uto oľu 17 2020, 11:54

@Matija je napisao/la:Jedna lijepa fotografija Krčke luke 1968.

Krk 1968. 89917610

Nema šminke...samo funkcionalnost. Soc vremena. Eeeee.... Shocked
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Hrvoje on uto oľu 24 2020, 12:41

Je, lijepa fotografija! Brodovi su mi još ljepši.

Hrvoje
Administrator
Administrator

Hrvatska
Mozzila Firefox
Član od : 15.07.2013
Dob : 79
Sjedište : Sisak
Bez opomene

https://drvenibrodovi.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Postaj by leut on uto oľu 24 2020, 14:17

Ne mogu ostati ravnodušan gledajuć meni dobro poznatu razglednicu Krka dok ga nisu ovi brzobogati uz pomoć domaćih slugu na vlasti u dobroj mjeri upropastili. Gradi se uz same zidine , luka razrušena , glavna ulica izlozi prekriveni papirima jednom rječju grad duhova. Sve u svemu žalosno jer su u svemu sudjelovali za malo novaca naši domaći izdajnici. Privid blagostanja u ovom nekada predivnom gradiću samo je privid i nemojte vjerovat nikome tko se hvali silnim nagradama one su kupljene kao i plave zastave cijena po komadu 20000 kuna , možete je i u septičku objesit. U Krku treba živjeti 12 mjeseci pa ćete biti upućeni u stvarno stanje
leut
leut
Profesionalni maketar
Profesionalni maketar

Hrvatska
Član od : 16.10.2013
Sjedište : Krk
Bez opomene

http://leut2.leut-krk.hr/leut2wordpress/

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto oľu 24 2020, 16:20

@leut je napisao/la:Ne mogu ostati ravnodušan gledajuć meni dobro poznatu razglednicu Krka dok ga nisu ovi brzobogati uz pomoć domaćih slugu na vlasti u dobroj mjeri upropastili. Gradi se uz same zidine , luka razrušena , glavna ulica izlozi prekriveni papirima jednom rječju grad duhova. Sve u svemu žalosno jer su u svemu sudjelovali za malo novaca naši domaći izdajnici. Privid blagostanja u ovom nekada predivnom gradiću samo je privid i nemojte vjerovat nikome tko se hvali silnim nagradama one su kupljene kao i plave zastave cijena po komadu 20000 kuna , možete je i u septičku objesit. U Krku treba živjeti 12 mjeseci pa ćete biti upućeni u stvarno stanje

Saglasan, da je nekad bilo bolje. Malo zato što sam mator i vreme me pregazilo...a više zato što je stvarno bilo bolje.
Korona...zemljotresi, otapanje lednika...sneg u proleće...Planeta nas kažnjava za bahatost !
Anonymous
Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by moto-klasika on uto oľu 24 2020, 20:08

BožaĐavo je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:Ne mogu ostati ravnodušan gledajuć meni dobro poznatu razglednicu Krka dok ga nisu ovi brzobogati uz pomoć domaćih slugu na vlasti u dobroj mjeri upropastili. Gradi se uz same zidine , luka razrušena , glavna ulica izlozi prekriveni papirima jednom rječju grad duhova. Sve u svemu žalosno jer su u svemu sudjelovali za malo novaca naši domaći izdajnici. Privid blagostanja u ovom nekada predivnom gradiću samo je privid i nemojte vjerovat nikome tko se hvali silnim nagradama one su kupljene kao i plave zastave cijena po komadu 20000 kuna , možete je i u septičku objesit. U Krku treba živjeti 12 mjeseci pa ćete biti upućeni u stvarno stanje
=====================================
Saglasan, da je nekad bilo bolje. Malo zato što sam mator i vreme me pregazilo...a više zato što je stvarno bilo bolje.
Korona...zemljotresi, otapanje lednika...sneg u proleće...Planeta nas kažnjava za bahatost !
=====================================
Pozdrav, Željko i Božo,
Žalosno pročitati ovako nešto, a posebno od stanovnika Krka i ljubitelja tradicije.
Mislim, žalosno je što je stanje takvo, a isto je na mnogim nekada ljepim i dragim mjestima.

Veliki sam ljubitelj Mora (mislim uvijek na desnu/istočnu obalu, od sjevera do juga), od obale do otoka, a ljepa je i unutrašnjost, ili Istre ili kraja od Mora.
Na žalost, to je sad mahom nostalgija. Sa sadašnjom suprugom sam bio dva-tri puta u Opatiji i lijepo je što se malo promijenilo od moga djetinjstva, mladosti i zrelog doba.
Isto tako, pre deset godina izvedeno krstarenje Magistralom od sjevera do juga - bilo je putovanje u prošlost.

Muka je što će decenijama ostati sve ovo što je ružno i nakaradno, ali novopečeni "bizMismeni" gledaju samo na danas i pomalo na sutra.
Oni će pokupiti maslac pa otići ko zna gdje a generacijama ostati njihovo đubre.

Ne mislim da je puno Planeta ljuta na nas, mada smo nevaljali, biće da su prosti a sebični došli na vlast i snagu, a mi smo samo gledali.

Pozdrav,
Zoran

moto-klasika
Razvodnik
Razvodnik

Srbija
Google Chrom
Član od : 14.09.2019
Dob : 69