Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.

Join the forum, it's quick and easy

Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Drveni brodovi - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Ćakulica
by Veber Today at 10:28

» Cross-section HMS VICTORY
by livio Yesterday at 20:02

» Escale a Sete 2024.
by tuan_jim Yesterday at 15:01

» Ninska plazulja
by stari pet oľu 22 2024, 12:31

» Premuda 1:43
by tuan_jim ned oľu 17 2024, 11:56

» Galija real de france
by livio pet oľu 15 2024, 21:52

Posjete od 12.05.2018.
Affiliates
free forum


O braceri iz talijanskih izvora

3 posters

Go down

O braceri iz talijanskih izvora Empty O braceri iz talijanskih izvora

Postaj by Graffa sub kol 10 2013, 17:07

http://www.pietrocristini.com/progetti%20navali.htm

_________________
Moja su samo moja dobra i loša djela.
Ostalo je Njegovo.
Graffa
Graffa
Preminuo
Preminuo

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 89
Reputation : 30
Član od : 29.07.2013
Dob : 75
Sjedište : Velika Gorica
Bez opomene

[Vrh] Go down

O braceri iz talijanskih izvora Empty Re: O braceri iz talijanskih izvora

Postaj by moto-klasika sub ruj 21 2019, 18:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Proba prebacivanja fotografije sa interneta!
Ciao,
Zoran
P.S.: neuspelo!

_________________
"I cvrči, cvrči cvrčak na čvoru crne smrče"
~Vladimir Nazor
moto-klasika
moto-klasika
Skupnik
Skupnik

Srbija
Google Chrom
Posts : 117
Reputation : 60
Član od : 14.09.2019
Dob : 73
Sjedište : Bern, Swiss
Bez opomene

[Vrh] Go down

O braceri iz talijanskih izvora Empty Re: O braceri iz talijanskih izvora

Postaj by Dida ned ruj 22 2019, 15:08

moto-klasika je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this image.]
Proba prebacivanja fotografije sa interneta!
Ciao,
Zoran
P.S.: neuspelo!
Probaj ovako:
Kod:
[img]http://www.pietrocristini.com/drw/a_01_02.jpg[/img]
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Pozdrav,
Dida [You must be registered and logged in to see this image.]
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2157
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

O braceri iz talijanskih izvora Empty Re: O braceri iz talijanskih izvora

Postaj by moto-klasika ned ruj 22 2019, 20:38

Hvala, Dida!
Odličan Talijanski web-site sa divnim skicama divnih brodova od kojih su neki poznati i na desnoj obali Jadrana!
Valjalo bi da su slike veće, sa vište detalja i dimenzija, ali i ovako su odlične kao inspiracija...
--- ---
Baš sam probao da prebacim okačenu sliku, klasičnim putem copy-paste ali i kopiranjem web-adrese, ali ne ide!
Izgleda da nema druge nego koristiti neki od internet-servisa za čuvanje fotografija, ali njih je sve manje i pitanje je koji će još ostati. Gomila zanimljivih fotografija (na osnovu pratećeg teksta) samo je nestala sa ovog divnog Foruma. Neke su ostale male kao poštanske marke, ali slabo vidljive - samo da nas još više zainteresuje za originale. Moguće je da i postojeće fotografije jednog dana nestanu? Može li se sa Face-Booka skidati i prenositi slike na Forum, ako postanem član pa tamo okačim nešto?

Mislim da je od velike važnosti da se vidi što više slika (fotografija, crteža, skica, informativnih planova…), a posebno sa komentarima historičara, stručnjaka i graditelja maketa ili pravih brodova. To je interesantno i korisno nama novopečenim članovima, često diletantima, ali isto tako i iskusnim i kreativnim ljubiteljima tradicionalne jadranske brodogradnje manjih drvenih brodova.

Slično brisanje slika se desilo i u još nekim forumima koje pratim, a koriste isti sistem postavljanja slika... Forumi koji imaju slike "okačene" na samom forumu i tako arhivirane - ostaju dok traje i forum. Koliko znam iz korespodencije s nekim od vlasnika i moderatora - startovanje i održavanje takvih foruma košta!  

Tri su puta da se to finansira:
~ članarinom (ne ide baš najbolje) i/ili dobrovoljni prilozi uz neke beneficije;
~ dopuštanjem reklama po izboru vlasnika mreže (sve i svašta) a što iritira članove, mada se na to može navići;
~ ugovaranjem tematskih reklama, obično vidljivim na bočnim stupcima i/ili na dnu stranice, korisnim za članove, ali zahtjeva angažovanje oko marketinga;

Možda neka kombinacija od nabrojanih?
To bi privuklo nove članove (prvo gledaju Forum kao gosti, pa se upecaju kao ja), ali aktiviralo i stare a posebno historičare i kreativne graditelje...
--- ---
Ja sam provjeo dve-tri divne sedmice "ploveći" po Forumu, i to ću nastaviti tokom 4-sedmičnog odmora u Beogradu (baš se sada pakujemo). Imamo tamo dobar internet a i nosim na spoljnom hard-disku skupljene slike. Mogu da pratim i čitam po Forumu i Internetu, gledam nove slike i ponovo već vidjele, ali mi je teže da pišem - ne volim ženin lap-top... Ponio sam i malo papira za skiciranje a ako stignem, odštampaću i neke skice i planove pa da se igram po njima...

Vjerujem da ću nakon povratka imati neke ideje pa i pitanja - virus me uhvatio a dal' će pustiti vidjećemo…

Pozdrav i poštovanje,
Zoran (Berner na putu za Beograd)

_________________
"I cvrči, cvrči cvrčak na čvoru crne smrče"
~Vladimir Nazor
moto-klasika
moto-klasika
Skupnik
Skupnik

Srbija
Google Chrom
Posts : 117
Reputation : 60
Član od : 14.09.2019
Dob : 73
Sjedište : Bern, Swiss
Bez opomene

[Vrh] Go down

O braceri iz talijanskih izvora Empty Re: O braceri iz talijanskih izvora

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.