Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.

Join the forum, it's quick and easy

Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Drveni brodovi - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Mali križni stol
by Zaleksi sub tra 20 2024, 10:58

» Cross-section HMS VICTORY
by Veber sri tra 17 2024, 09:30

» Koje "drvo" koristite?
by Veber pet tra 12 2024, 19:06

» Escale a Sete 2024.
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:56

» "Napravi svoju lađu" - edukativna mapa "MBDB" za djecu i mlade
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:27

» Pozdrav iz Kaštela
by tuan_jim uto tra 09 2024, 19:47

Posjete od 12.05.2018.
Affiliates
free forum


Šupa postala radionica

2 posters

Go down

Šupa postala radionica Empty Šupa postala radionica

Postaj by Graffa sri kol 07 2013, 16:24

Moram se malo hvaliti. Preselio sam u manji stan ali sam zato dobio veću šupu. Drvene gatre sam obukel u najjeftiniju lamperiju iz Bauhausa, izkemijal neke nepotrebne elemente namještaja u upotrebljive za stolove, izradio par polica, razvuko struju iz stana. Još samo da si složim rasklopni krevet i frižider i mogu se preseliti u šupu.

Šupa postala radionica 2eyyw3m
Šupa postala radionica 4k0y
Šupa postala radionica 2eyyw3m
Šupa postala radionica Cl9x
Šupa postala radionica 2eyyw3m
Šupa postala radionica Lhjj
Šupa postala radionica 2eyyw3m
Šupa postala radionica E37t
Šupa postala radionica 2eyyw3m
Šupa postala radionica B929
Šupa postala radionica 2eyyw3m
Šupa postala radionica Wyv0
Šupa postala radionica 2eyyw3m

_________________
Moja su samo moja dobra i loša djela.
Ostalo je Njegovo.
Graffa
Graffa
Preminuo
Preminuo

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 89
Reputation : 30
Član od : 29.07.2013
Dob : 75
Sjedište : Velika Gorica
Bez opomene

[Vrh] Go down

Šupa postala radionica Empty Re: Šupa postala radionica

Postaj by Dida čet kol 08 2013, 11:57

Lijepo si to sredio i organizirao. Svaka stvar ima svoje mjesto! Shocked  Mislio sam i ja pokazati svoje brodogradilište, ali kad si ti podigao letvicu tako viosko ne mogu još. Moram potrošiti koji tjedan na organizacijske zahvate.
Na trećoj slici odozgor, na polici, desno, imaš neki strojčić - što je to? I inače ti je izbor strojeva za svaku pohvalu. Very Happy 

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Šupa postala radionica Empty Re: Šupa postala radionica

Postaj by Graffa čet kol 08 2013, 15:15

Bok.
Evo, nisam htio dizati letvice, samo sam imao potrebu malo se hvalisati, znaš ono, cvate ko poriluk na dreku.
A inače na trećoj slici ima puno strojčeka.
Na najgornjoj polici je el. hoblić od Iskre 30g star, pa vibracijska brusilica iz Lidla 5 g stara, pa trokutasta vibracijska brusilica za 100 kn iz Bauhausa, pa tračna brusilica isto iz Lidla jedno 4g stara, pa mali profi flex od firme Flex 1400w 20g star, pa Bosh ubodna pila 20g stara, pa mala ručna bušilica Metabo ganjc nova (uopće se ne čuje motor kad radi, može ljevo i desno i ima regulaciju brzine i košta 800kn) i na kraju Skil cirkular 860w isto ganjc nov koji će se pretvoriti u fiksni cirkular za letvice.
I onaj hoblić od Iskre ćeka preinaka u fiksnu dikericu.
Na polici ispod je maketarski dio. U dnu su zvučnici koji će kroz koji dan u šupi dobiti funkciju za reprodukciju glazbe. I na to sam ovisan;Very Happy  u svim prostorijama u stanu, a sad će i u šupi, svira radio Sljeme.
Zatim je malo benzina i razređivača i farbice. Onda je Proxxon pendlerica ona jeftinija (mene zadovoljava jer na njoj drapam šper do 6mm ili puno drvo do 5mm; uglavnom bukva iz Bauhausa, a radio sam i sa 10 isto iz Bauhausa, ali ne preporučam jer je za to malo preslaba), a ispred nje malo vodenog bajca i hipermangan za farbanje konopa. Onda je Proxxon-ov držač za stupnu bušilicu (opet najjeftiniji), na njemu je Proxxon koordinantni stol sa onim jeftinim Proxxon škripcem i Proxxon-ova 220v bušilica koja se ne skida i služi samo u tom sklopu.
Ako primiječuješ, svi su ti alati na drvenom postolju sa ladičicom u kojoj je sav pribor, a svrha je da sve mogu učvrstiti gdje mi paše sa dvije male šrafcvinge (čisti hrvatski naziv). Ono kaj se ne vidi na kraju desno su držači brusnog papira u nekoliko izvedbi.
Na polici 3 je prvo mala tokarilica opet od Proxxona (postal sam ovisnik jer mislim da je odnos novac kvaliteta u redu ali bi najradije one alate kaj dela onaj privatnik u USA (http://www.byrnesmodelmachines.com/index.html) a tu možeš pogledati i nek ti cure sline kao i meni. I onda su tu još neke sitnice i home made trafo 1,8kw i 28v. Na njega su priključeni svi dc električni uređaji koje vidiš na petoj slici na zidu. Tu je još i povečalo iz Lidla.
Ostalo vidiš i jasno ti je bez objašnjenja. Da tu je još i mali cirkular 'narafski' opet od Proxxon-a kojim izrezujem najtanje letvice.
Evo sve podrobno i baš sam sretan.Smile
A nisi primijetio na slici 2, električnu savijačicu letvica i 'rafove sa letvicama od pvc cijevi? Ta savijačica je zakon za letvice i zbog nje sam zaboravio na kemikalije.

_________________
Moja su samo moja dobra i loša djela.
Ostalo je Njegovo.
Graffa
Graffa
Preminuo
Preminuo

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 89
Reputation : 30
Član od : 29.07.2013
Dob : 75
Sjedište : Velika Gorica
Bez opomene

[Vrh] Go down

Šupa postala radionica Empty Re: Šupa postala radionica

Postaj by Dida čet kol 08 2013, 17:36

Sve sam detaljno i natenane pregledao. Zbilja, možeš napraviti što hoćeš. Smile
Koliko ti je to kvadrata? Hoće li biti problem zagrijavanja po zimi?

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Šupa postala radionica Empty Re: Šupa postala radionica

Postaj by Graffa čet kol 08 2013, 21:21

To je 4m2. Za grijanje ne brinem jer dolje prolaze cijevi od tople vode i grijanja. A na pod dolaze naopako okrenute ladice od slovoslagarskog prastarog stola visoke 50mm. Bit će za 5

_________________
Moja su samo moja dobra i loša djela.
Ostalo je Njegovo.
Graffa
Graffa
Preminuo
Preminuo

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 89
Reputation : 30
Član od : 29.07.2013
Dob : 75
Sjedište : Velika Gorica
Bez opomene

[Vrh] Go down

Šupa postala radionica Empty Re: Šupa postala radionica

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.