Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.

Join the forum, it's quick and easy

Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Drveni brodovi - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Cross-section HMS VICTORY
by Veber sri tra 17 2024, 09:30

» Koje "drvo" koristite?
by Veber pet tra 12 2024, 19:06

» Escale a Sete 2024.
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:56

» "Napravi svoju lađu" - edukativna mapa "MBDB" za djecu i mlade
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:27

» Pozdrav iz Kaštela
by tuan_jim uto tra 09 2024, 19:47

» Ženska posada MUP-a RH na Maratonu lađa
by tuan_jim ned oľu 31 2024, 14:44

Posjete od 12.05.2018.
Affiliates
free forum


Pomoč i savjeti.

3 posters

Go down

Pomoč i savjeti. Empty Pomoč i savjeti.

Postaj by lovrostop ned sij 19 2014, 17:25

Ljep pozdrav želim vsem na forumu.Nov sam na forumu i tako bih vas majstore u brodomaketarstvu zamolio za pomoč i savjet. Več sam počeo sakupljat alat i material.Zanima me kakve so letvice za oplatu dimenzije 2mmx20 do 30mm,les bukva hrast ili lipa za rebra šperploča,Dal je uredu za kobilicu ljes trešnje.Volio bih napravit braceru.Imam nacrt od Tehnodidakte a mi fale rebra imam samo7.i 8. rebro. Rebra mi je obečao gospodin Hrvoje da če mi ih oslikat.Za svaki savjet i pomoč biču vam zahvalan.

pozdrav Lovro
avatar
lovrostop
Pozornik
Pozornik

Slovenija
Mozzila Firefox
Posts : 16
Reputation : 2
Član od : 30.12.2013
Dob : 80
Sjedište : Trbovlje
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Nacrti bracere

Postaj by Dida ned sij 19 2014, 18:59

lovrostop je napisao/la: Ljep pozdrav želim vsem na forumu.Nov sam na forumu i tako bih vas majstore u brodomaketarstvu zamolio za pomoč i savjet. Več sam počeo sakupljat alat i material.Zanima me kakve so letvice za oplatu dimenzije  2mmx20 do 30mm,les bukva hrast ili lipa za rebra šperploča,Dal je uredu za kobilicu ljes trešnje.Volio bih napravit braceru.Imam nacrt od Tehnodidakte a mi fale rebra imam samo7.i 8. rebro.  Rebra mi je obečao gospodin Hrvoje da če mi ih oslikat.Za svaki savjet i pomoč biču vam zahvalan.

pozdrav Lovro
Lijep pozdrav, Lovro!
Ovdje sam stavio za skinuti Nacrt bracere. Samo klikneš na poveznicu (link) i bit ćeš usmjeren na stranicu s nacrtima. Kolega Stari je u tu temu stavio i dvije poveznice na nacrte izrađene u AutoCAD-u. Pogledaj si hoće li te to zadovoljiti. Ako to nije ono što želiš, pošalji mi privatnu poruku s adresom pa ću poslati crteže na papiru.
Što se letvica tiče, debljina je OK. Širina zavisi o mjerilu makete, pa bi 20 mm moglo biti previše. Ja sam radio leut u mjerilu 1 : 16 (dug je 8 m u naravi) i uzeo sam širinu letvice 8 mm na glavnom rebru.
Trešnja je u redu, to je lijepo drvo. Općenito, drvo voćki je dobro za nas maketare.

Čujemo se nakon što razgledaš stranicu na koju sam te uputio.

P.S. Na forumu se oslovljavamo s "ti" bez obzira na godine. Kao da smo se sastali na kavici.  Very Happy

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty bracera

Postaj by lovrostop pon sij 20 2014, 17:27

Ljep oozdrav! Hvala za odgovor, stranicu pronašao i natisnio te zaljepio i imam načrt.A što se vikanja tiče ja sam još stara škola.I ja sam več napunio sedamdesetu.Kad sam u mladim danima puno išao u planine i sto je bilo kad si nad 1000 metara samo se tikuje.Ako opet trebam pomoč dal mogu da se obratim.
Srdačan pozdrav Lovro

avatar
lovrostop
Pozornik
Pozornik

Slovenija
Mozzila Firefox
Posts : 16
Reputation : 2
Član od : 30.12.2013
Dob : 80
Sjedište : Trbovlje
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Re: Pomoč i savjeti.

Postaj by Dida pon sij 20 2014, 19:16

lovrostop je napisao/la: ... Ako opet  trebam pomoč dal mogu da se obratim.  
Srdačan pozdrav Lovro
Naravno, to je smisao foruma!  Very Happy

Drago mi je da si mogao složiti iskoristiv nacrt. Kada počneš raditi, neka ti fotoaparat bude pri ruci, pa nam pokaži kako napreduje gradnja.

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Re: Pomoč i savjeti.

Postaj by crni pet sij 24 2014, 12:21

Pozdrav svima,evo nakon nadam se dovoljnog razmišljanja i čitanja ovog foruma odlućio sam da se aktivnije ukljućim u izradu maketa .Prvo bih volio ako netko može da mi pomogne u izboru kojeg broda da radim moj izbor je da krenem sa gajetom ili leutom,(PREDNOSTI I MANE)nekako mi se oni čine kao za mene početnika naj jednostanije za izradu .Mada je dug put dopočetka radova svaki savjet i pomoć dobro dođu.Također bi volio ako mi netko može pomoći oko nacrta koje bi prvo dobro proućio pa tek onda krenio u izradu . Šta se tiće alata nešto imam a i materijala hrastovine ,ariša ,malo jasena i to je sve iz radione u komadima od punta.unaprid hvala
avatar
crni
Pozornik
Pozornik

Hrvatska
Google Chrom
Posts : 27
Reputation : 1
Član od : 12.01.2014
Dob : 48
Sjedište : Dubrovnik
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Re: Pomoč i savjeti.

Postaj by Dida pet sij 24 2014, 12:51

Crni, ja sam za prvu maketu uzeo raditi leuta. To mi je preporučio g. Željko Skomeršić. Od njega sam kupio i nacrte i materijal. Više se ne sjećam koliko je to novaca bilo, jer je bilo davno.
Mislim da je Nonić koristio ariš za palubne trenice, jako lijepo izgledaju. Svoj drugi leut sam radio pretežno od lipinog drveta, rebra od bukve, a kobilicu i statve od hrastovine. Hrast, po mom ukusu, ima previše grubu strukturu.

P.S. Našao sam koliko je koštalo: 325,00 kuna s poštarinom, 2007. godine.


Zadnja promjena: Dida; pet sij 24 2014, 16:06; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Dopuna teksta)

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Re: Pomoč i savjeti.

Postaj by crni pet sij 24 2014, 14:46

Profil uređen . Pa mislim da ću i ja krenit tvojim putem pa idem na izradu leuta a šta se tiće nacrta prićekat ću koji dan možda netko od naših s foruma ima kakav dobar nacrt sa svim detaljima i sta mene najviše zanima nazivima djelova broda. Naime u Dubrovniku u portu ima leut "mali Ivan" , super linija broda i šta je najbitnije još je cili od drva tj. nije plastificiran jer ga gazda odlićno odražava.E sad mi je plan dok ne skupim dosta literatura izvući njegove mjere pa pokušati nešto napraviti
avatar
crni
Pozornik
Pozornik

Hrvatska
Google Chrom
Posts : 27
Reputation : 1
Član od : 12.01.2014
Dob : 48
Sjedište : Dubrovnik
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Fotografije leuta

Postaj by Dida pet sij 24 2014, 16:09

crni je napisao/la:...
Naime u Dubrovniku u portu ima leut "mali Ivan", super linija broda i šta je najbitnije još je cili od drva tj. nije plastificiran jer ga gazda odlićno odražava. E, sad mi je plan dok ne skupim dosta literatura izvući njegove mjere pa pokušati  nešto napraviti
Bi li se patron o'leuta ljutio ako bi napravio nešto fotografija? Bilo bi odlično da staviš par slika na forum, ako ti to nije problem.

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Re: Pomoč i savjeti.

Postaj by crni pet sij 24 2014, 17:07

E sad ne znam zašto bi se ljutio ali nikad neznaš ljudi su čudni ali pošto osobno ne poznam vlasnika probat ću preko prijatelja doći ovih dana do njega te staviti slike na forum .
avatar
crni
Pozornik
Pozornik

Hrvatska
Google Chrom
Posts : 27
Reputation : 1
Član od : 12.01.2014
Dob : 48
Sjedište : Dubrovnik
Bez opomene

[Vrh] Go down

Pomoč i savjeti. Empty Re: Pomoč i savjeti.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.