Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.

Join the forum, it's quick and easy

Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Drveni brodovi - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Cross-section HMS VICTORY
by Veber sri tra 17 2024, 09:30

» Koje "drvo" koristite?
by Veber pet tra 12 2024, 19:06

» Escale a Sete 2024.
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:56

» "Napravi svoju lađu" - edukativna mapa "MBDB" za djecu i mlade
by tuan_jim sri tra 10 2024, 20:27

» Pozdrav iz Kaštela
by tuan_jim uto tra 09 2024, 19:47

» Ženska posada MUP-a RH na Maratonu lađa
by tuan_jim ned oľu 31 2024, 14:44

Posjete od 12.05.2018.
Affiliates
free forum


HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat

3 posters

Go down

HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat Empty HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat

Postaj by tuan_jim pet sij 20 2023, 08:20

HRT 1, 05.01.2020, magazin MORE
trajanje 00:04:22


Gospodin Mladan Takač posljednji je rovinjski kalafat i vlasnik posljednjeg od desetak rovinjskih škverova za drvene brodove. Školovan je za brodograditelja u drvu, generacija 1992. na Krku. Bilo ih je 13 u generaciji i to je bila posljednja generacija koja se školovala za to zanimanje. Kako sam kaže ima sve papire od struke pa i certifikat za rovinjsku batanu, ali zbog nedostatka sluha institucija ne može prenositi znanje. Žao mu je što nema mogućnosti formalnog školovanja za ovo zanimanje jer kako kaže interesa bi možda i bilo. Također jako žali što ne postoji sluh i interes za drvenu brodogradnju od državnih institucija. Snimljen je upravo dok je šuperio veliki brod sagrađen negdje tridesetih i to koristeći bat za šuperenje od svoga djeda.




Zadnja promjena: šambek; pet sij 20 2023, 16:00; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
...scio me nihil scire...  HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat 270c
tuan_jim
tuan_jim
Administrator
Administrator

Hrvatska
Posts : 139
Reputation : 1
Član od : 31.12.2022
Sjedište : Kaštela

Dida, Matija, livio and moto-klasika like this post

[Vrh] Go down

HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat Empty Re: HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat

Postaj by Dida pet sij 20 2023, 13:56

Rekao bih da je jedan od problema i to što "veliki Hrvati", koji su se dokopali vlasti nemaju smisla ni osjećaja za hrvatsku kulturu i tradiciju. Obuzeti su mišlju kako taj mandat, kojeg su se dočepali, iskoristiti u svoju korist. I tu nema lijeka.

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2159
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

stari, Matija, moto-klasika and tuan_jim like this post

[Vrh] Go down

HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat Empty Re: HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat

Postaj by gabro pet sij 20 2023, 19:43

ljudi moji ko ima volju i ljubav prema nećemu ne triba mu papir,ja sam 4 godine pomaga jednom starom kalafatu i naući skoro sve o brodogradnji te sam uredi svoj brod i pomaga ko odgovorni drugima, najbitnija je ljubav i volja!
gabro
gabro
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 0
Član od : 26.12.2022
Sjedište : bol o,brač

Dida, Matija and moto-klasika like this post

[Vrh] Go down

HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat Empty Re: HRT emisija More - Posljednji rovinjski kalafat

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.