Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.

Join the forum, it's quick and easy

Drveni brodovi - forum
Zdravi bili!

Molim vas, prijavite se ili registrirajte kako biste mogli koristiti sve mogućnosti foruma.
Želim vam ugodno provedeno vrijeme na forumu.
Drveni brodovi - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Premuda 1:43
by moto-klasika Yesterday at 22:58

» Escale a Sete 2024.
by tuan_jim Yesterday at 22:43

» Ćakulica
by Veber Yesterday at 10:28

» Cross-section HMS VICTORY
by livio sri oľu 27 2024, 20:02

» Ninska plazulja
by stari pet oľu 22 2024, 12:31

» Galija real de france
by livio pet oľu 15 2024, 21:52

Posjete od 12.05.2018.
Affiliates
free forum


Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

3 posters

Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dragan Mirkovic čet ruj 15 2016, 16:44

Daklem zovem se Dragan Mirković i živim u Splitu. U mirovini sam nakon 30 godina aktivne navigacije. Namjera mi je vratiti se na moju starinu pokraj Dunava ali bez broda neće lako ići. Htio bih još ploviti i skitati p dok traje.
Jedan brod sam napravio tamo davne devedesete Pilotina po projektu Van De Stada ali 6.5 m preko svega a to mi je sad neprikladno.
Molio bih Vas prijatelj za kontakt gdje bih mogao kupiti izvedbeni nacrt za drveni brod od cca 10 metara. Nešto iskustva već imam a vrimena imam na pretek.
Pa ako mi se može pomoći što da rečem nego hvala u naprijed a budem se bogami i odužio.
Za sada pozdrav.

Dragan Mirković
dragan.mirkovic@st.t-com.hr
00385912589257
Dragan Mirkovic
Dragan Mirkovic
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 1
Član od : 15.09.2016
Sjedište : Split
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dida čet ruj 15 2016, 22:01

Zdrav bio, Dragane!
Ako sam te dobro razumio radi se o brodu za unutarnje vode, dužine 10 metara. Možeš li dati malo više podataka o brodu koji ti treba? S palubom? Ručak kuhaš na obali ili brodu? S više tehničkih podataka lakše se traži.

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2157
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dragan Mirkovic pet ruj 16 2016, 02:18

Kao prvo dobro jutro jer su dvi pozad ponpći. Iskreno nisam se nadao tako brzom odgovoru. E sada Vašea pitanja će zahtjevati podužu elaboraciju a ja ću iskoristiti Vašu nakanu da mi se pomogne i u sljedećem javljanju bit ću sasvim jasan i opširan.
Šta da rečem sad dobro jutro ili laku noć.

Pozdrav
Dragan
Dragan Mirkovic
Dragan Mirkovic
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 1
Član od : 15.09.2016
Sjedište : Split
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Tomislav Viljetić pet ruj 16 2016, 18:44

Dobro Dida zbori.

Podaj karatak opis svojih želja. Za duže ili kraće izlete, za boravak na brodu, koliko ljudi, motor, kapacitet tankova pitke vode i goriva, i još stotinu pitanja.
Nemoj zaboraviti, da svaka samogradnja mora biti prijavljena lučkoj upravi , dostavljeni nacrti, nadzor inspektora u dva navrata, i možda dobiješ certifikat. Ukoliko se radi o izvedbenim nacrtima s pozitivnim atestom, nema problema. Prije početka radova, raspitaj se u najbližoj lučkoj kapetaniji.


_________________
Pozdrav, Nostromo
Tomislav Viljetić
Tomislav Viljetić
Preminuo
Preminuo

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 583
Reputation : 243
Član od : 27.07.2013
Dob : 77
Sjedište : Zagreb
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Tomislav Viljetić pet ruj 16 2016, 19:05

IV. UVJETI I NADZOR NAD GRADNJOM ČAMCA

Članak 13.

(1) Nadzor nad gradnjom čamaca i ocjenjivanje sukladnosti čamca obavlja se sukladno odredbama Tehničkih pravila, odnosno Direktive.

(2) Za obavljanje nadzora nad gradnjom čamaca za gospodarske namjene nadležno je Tehničko nadzorno tijelo.

(3) Ocjenjivanje sukladnosti čamaca za negospodarske namjene obavlja tijelo za ocjenjivanje sukladnosti.

(4) Odredbe stavka 2. i 4. ovoga članka ne odnose se na čamce iz članka 15. stavka 1. i 2. ovoga Pravilnika.

Članak 14.

(1) Pravna ili fizička osoba (proizvođač ili graditelj) koja namjerava započeti gradnju čamca dužna je prije početka gradnje čamca podnijeti prijavu o gradnji čamca tijelu nadležnom za nadzor nad gradnjom.

(2) Po završetku gradnje iz stavka 1. ovog članka, a nakon završenog postupka ocjenjivanja sukladnosti, proizvođač izdaje EU Izjavu o sukladnosti, a graditelj čamca ovjerenu Izjavu o samogradnji.

Članak 15.

(1) Nadzor nad gradnjom čamaca za negospodarske namjene koji se gradi za osobne potrebe graditelja (samogradnja) obavlja lučka kapetanija/ispostava.

(2) Nadzor nad gradnjom čamaca za gospodarske namjene, osim prijevoza putnika, jednostavne konstrukcije do 7 m duljine i snage porivnog stroja do 15 kW, obavlja lučka kapetanija/ispostava.

(3) Lučka kapetanija/ispostava može nadzor nad gradnjom iz stavka 1. i 2. ovoga članka, ako ocijeni primjerenim, povjeriti tijelu za ocjenjivanje sukladnosti.

(4) Po završetku gradnje, u slučaju iz stavka 1. i 2. ovoga članka lučka kapetanija/ispostava izdat će Svjedodžbu o gradnji čamca.

Članak 16.

(1) Vlasnik čamca građenog za osobne potrebe graditelja (samogradnja) ne smije staviti na tržište čamac u roku od najmanje pet godina od dana izdavanja svjedodžbe o gradnji.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, ako vlasnik čamca građenog za osobne potrebe graditelja želi staviti na tržište svoj čamac prije isteka petogodišnjeg roka, dužan je zatražiti od tijela iz članka 13. stavka 2. i 3. ovoga Pravilnika ocjenjivanje sukladnosti čamca prema odredbama Direktive i Tehničkih pravila.

(3) Samogradnjom se ne smatra gradnja čamca za osobne potrebe čija je gradnja ugovorena sa trećom osobom (brodogradilištem, specijaliziranom tvrtkom, obrtnikom i drugom pravnom ili fizičkom osobom).

(4) Samogradnjom se ne smatra uzastopna gradnja više od dva čamca za osobne potrebe koji se sa istim tehničkim karakteristikama trupa i po istoj tehničkoj dokumentaciji, grade na istom mjestu gradnje.

(5) Samogradnjom se ne smatra gradnja čamca za osobne potrebe od stakloplastike, bez obzira na mjesto gradnje, prilikom koje je vlasnik kalup za izradu trupa iznajmio od treće osobe. Od jednog kalupa graditelj može izraditi samo dva čamca od stakloplastike.

Članak 17.

(1) Na tehničke zahtjeve u svrhu utvrđivanja sposobnosti za plovidbu i tehničke preglede čamaca, baždarenje čamaca, nadzor i ocjenu sukladnosti tijekom gradnje čamca, gradnju čamca i certifikaciju čamaca, plovna svojstva čamca i na opremu čamca, pored odredaba ovoga Pravilnika primjenjuju se i odredbe Tehničkih pravila.

(2) Vlasnik čamca dužan je zatražiti obavljanje pojedine vrste obveznog tehničkog pregleda čamca u slučajevima propisanim Zakonom i Tehničkim pravilima.

(3) Propisani rokovi za obavljanje tehničkog pregleda čamaca obzirom na namjenu čamca dani su u prilogu 2. ovoga Pravilnika.

(4) Propisana oprema čamca dana je u prilogu 3. ovoga Pravilnika.

_________________
Pozdrav, Nostromo
Tomislav Viljetić
Tomislav Viljetić
Preminuo
Preminuo

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 583
Reputation : 243
Član od : 27.07.2013
Dob : 77
Sjedište : Zagreb
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dragan Mirkovic pet ruj 16 2016, 19:26

Dida je napisao/la:Zdrav bio, Dragane!
Ako sam te dobro razumio radi se o brodu za unutarnje vode, dužine 10 metara. Možeš li dati malo više podataka o brodu koji ti treba? S palubom? Ručak kuhaš na obali ili brodu? S više tehničkih podataka lakše se traži.

Pozdrav svima
Poštovanje
Dobio sm Vašu adrsu i bio sam slobodan da vam se obratim.
U mirovini sam dvije godine nakon 30 godina aktivne navigacuje, živim u Splitu i namjera mi je vratiti se u Vojvodinu na svoju starinu da tamo nastavim živjeti.
Međutim proteklo vrijeme vezalo me je za plovidbu i život na vodi i sa brodovima i teško će to da se promjeni.
Želio bih napraviti sebi brod sa koim bih nesmetano plovio i dugo i daleko ( unutarnjim vodama naravno...dobro i Dunav je voda Very Happy ). Kupiti brod nije jeftino a pogotovo ne ove nove gliserske "kante" jel na brodu se "živi" a ne samo prevaljuje rastojanje od točke do točke. Osnovni maerijal želio bih da bude drvo. Kod nas u Dalmaciji se kaže...veliki brod je od željeza, vrčina/nokšir je od plastike a brod za ljude je od drveta... (dobro, malo šale al je tako). Dužina broda ne ispod 8 metara sa širim krmenim zrcalom zbog krmenog trima jer bih stavio unutarnji motor "Z" propulzija (tko će još da s bakće sa osovinskom vodom, bukulama i koje kakvim glavoboljama) Snaga motora naravno primjerena brodu (a potrošnja taman kolikoi ja ljekove) i Disel svakako.
Enterijer i ostalo: jednostavano. Kad uđem unjega i krenem nekuda da se ne vraćam za 20 dana nazad doma. Znači jasno ! Tankovi voda gorivo ...sve u skladu sa veličinom broda. Sve će bit dobeo što je bolje od boljega. Pa zna se šta sve triba biti, ostalo su sitnice.
Da bih ja to sve složio potreban mi je izvedbeni nacrt, certificiran po mogućnosti (kojega bih kupio) A JA NIKAKO DA GA PRONAĐEM. Šarajući okolo naišao sam na Vas i evo ja se javljam ...nadajući se i Boga moleći to i radim SadSad
Do sada sam tamo negdje koncem osamdesetih sa pokonim ocem napravio drveni brod 6.5m preko svega tipa Pilotina po dizajnu Van De Stada ali on je sada kod djece a i neprikladan mi je za ovo što smjeram. Kako sam vidio Van De Stad ima samo brodove na jedra a i prije ću dobiti Papu nego nekog njihovog dizajnera u kontaktu (a unas možeš nać nacrt samo za držalu od sikire).
Šta se ima objašnjavat. Brod za duuuugiiii boravak na vodi sa svime šta uz to ide (rupa na brodu - neprihvatljivo).
Daklem šta je vama sad jasno od ovoga što sam nadrobio ??? treba mi nacrt pod hitno, odmah, smjesta i sada a ja ću se odužiti i do života Vas hvaliti. Mogli bismo još i malo navigat zajedno bounce

Šalu nastranu pomozite ako možete.
Srdačan pozdrav
Dragan Mirkovič
dragan.mirkovic@st,t-com.hr
385 91 258 9257
Split

Dragan Mirkovic
Dragan Mirkovic
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 1
Član od : 15.09.2016
Sjedište : Split
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dragan Mirkovic pet ruj 16 2016, 19:43

Tomislav Viljetić je napisao/la:Dobro Dida zbori.

Podaj karatak opis svojih želja. Za duže ili kraće izlete, za boravak na brodu, koliko ljudi, motor, kapacitet tankova pitke vode i goriva, i još stotinu pitanja.
Nemoj zaboraviti, da svaka samogradnja mora biti prijavljena lučkoj upravi , dostavljeni nacrti, nadzor inspektora u dva navrata, i možda dobiješ certifikat. Ukoliko se radi o izvedbenim nacrtima s pozitivnim atestom, nema problema. Prije početka radova, raspitaj se u najbližoj lučkoj kapetaniji.


Tako je prika. Poznato mi je to. Kad sam onomad radio Pilotinu držao sam se nacrta ko pijan plota iz više razloga i pogodio. Pocedura izdavanja plovidbene dozvole trajala je u pola gemišta. AL JA SAD NEMAM NIŠTA. Dođe li i žuta minuta kupit ću od onog "kalajdžije iz Aranđelovca gotovu željeznu raminu sa certifikatom opremati je i plakat do kraja života.
Ipak hvala na upozorenju.
Pozdrav
Dragan Mirković

PS Mislim da si pročitao ono šta san Didi pisao. Ma šta se tu ima puno govorit.Zna se šta je brod za živit na vodi (bez rupa molim Laughing )
Dragan Mirkovic
Dragan Mirkovic
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 1
Član od : 15.09.2016
Sjedište : Split
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dida pet ruj 16 2016, 20:08

Dragane pogledaj ovdje Ninigret
Nije ono što tražiš, ali pogledaj koliko je daleko od onoga što ti želiš.

Na toj adresi imaš još nacrta za druge brodove, pa si to malo prostudiraj.

_________________
Pozdrav,
Dida Very Happy
Dida
Dida
Kontraadmiral
Kontraadmiral

Hrvatska
Mozzila Firefox
Posts : 2157
Reputation : 359
Član od : 20.07.2013
Dob : 83
Sjedište : Sisak
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dragan Mirkovic sub ruj 17 2016, 13:04

Dida je napisao/la:Dragane pogledaj ovdje Ninigret
Nije ono što tražiš, ali pogledaj koliko je daleko od onoga što ti želiš.

Na toj adresi imaš još nacrta za druge brodove, pa si to malo prostudiraj.

Pozdrav i hvala
...IPAK SE KREĆE
DRagan
Dragan Mirkovic
Dragan Mirkovic
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 1
Član od : 15.09.2016
Sjedište : Split
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Dragan Mirkovic sub ruj 17 2016, 20:30

Dragan Mirkovic je napisao/la:
Dida je napisao/la:Dragane pogledaj ovdje Ninigret
Nije ono što tražiš, ali pogledaj koliko je daleko od onoga što ti želiš.

Na toj adresi imaš još nacrta za druge brodove, pa si to malo prostudiraj.

Pozdrav i hvala
...IPAK SE KREĆE
DRagan

Ovdje ima krasnih old/dajmer primjeraka. Naprosto nostalgija za proteklim vrimenima.
Dragan Mirkovic
Dragan Mirkovic
Pozornik
Pozornik

Posts : 6
Reputation : 1
Član od : 15.09.2016
Sjedište : Split
Bez opomene

[Vrh] Go down

Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m Empty Re: Izvedbeni nacrti za riječni brod (samogradnja) za duži boravak na vodi cca 10 m

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.